Služby

Milí přátelé,  vzácní hosté!

Nabízíme vám dovolenou v útulném rodinném pensionu Herta I a také v horské chalupě – apartmánech Herta II. Oba objekty jsou umístěny v Krkonošském národním parku na rozsáhlém pozemku pod Rýchorským pralesem. Kvalitou ubytování a rozsahem nabízených služeb usilujeme o maximální spokojenost našich hostů. Převážná většina uvedených služeb je již součástí ceny za pobyt a příslušnou nabídku najdete rozkliknutím menu vpravo.

Těšíme se na Vás!

Sauna

Hosté chalupy Herta II mohou využít saunu v sousedním pensionu Herta I, vzdáleném 50 m od chalupy.  Sauna s  kapacitou až 4 osoby je vybavena lavicemi o dvou výškově rozlišených úrovních. Digitální termostat el. kamen s lávovými kameny přesně udržuje nastavenou teplotu v rozmezí 80-105 °C. Ceny jsou dány počtem osob a rozsahem objednaných služeb.

Objednávky u personálu pensionu Herta I.

Společenská místnost

Chalupa Herta II – Velká společenská místnost s pingpongem, stolním fotbálkem a dětským koutkem nabízí více jak 40 m2 k zábavě a večernímu posezení.  K příjemné atmosféře přispívá i podlahové vytápění.

Gril, ohniště

Pro hosty chalupy Herta II je připraveno velké otevřené ohniště přímo pod chalupou. Rádi Vám zapůjčíme přenosný gril na dřevěné uhlí a náčiní k opékání buřtů.

Sněžný skútr

Pokud počasí dovolí, upravujeme lyžařský svah u chalupy Herta II pro malé lyžaře. Základy lyžování si tak můžete cvičit přímo před chalupou. Pro výuku Vám zapůjčíme slalomové tyče a figurky zvířátek.

Bezplatné parkoviště

Pension Herta I a chalupa Herta II má své vlastní celoročně dostupné parkoviště.  Prostorné a  osvětlené parkoviště  je vždy řádně udržované.

Stolní tenis

Hosté pensionu mají celodenně k dispozici pingpongový stůl v klubovně pensionu Herta I.

Klubovna a biliár

Pro společné chvíle hostů pensionu Herta I je k dispozici i biliárový salonek.

Whirlpool

Pro hosty pensionu Herta I je v nabídce za doplatek špičkový whirlpol. Whirlpool je vybaven 35 masážními tryskami a nabízí celou řadu relaxačních programů včetně barevné hudby. Je určen pro 2 osoby, popř. 2 osoby + malé dítě a obzvlášť po sportovních aktivitách je výjimečným zážitkem pro duševní a tělesnou pohodu.

Objednávky u personálu pensionu Herta I

Dětský koutek

Chalupa Herta II je připravena i na vaše nejmenší. Ve společenské místnosti  je umístěn i dětský koutek s hračkami a tureckým stanem.

Louka s hřištěm

Udržovaná louka před pensionem Herta I je ideálním místem pro odpočinek. Je ohraničena horským Lysečinským potokem. Louka nabízí místo pro posezení, ohniště a venkovní bazén.

U apartmánů – chalupa Herta II je louka s místem pro míčové hry, dětské hřiště s trampolínou, skluzavkou, pískovištěm a venkovním bazénem. K dispozici je i venkovní ohniště a gril.

Tenisový kurt

K pensionu Herta I a chalupě Herta II patří profesionální tenisový kurt s umělým povrchem. Parametry kurtu splňují nejpřísnější kritéria. Pro večerní zápasy je zajištěno umělé osvětlení. Začínajícím tenistům rádi pomůžeme se základy tohoto oblíbeného sportu.

Jídelna a bar

Prostorná jídelna s krbem je ústředním místem pensionu Herta I. Součástí jídelny je útulný bar. Sálavé teplo krbu a sklenka dobrého vína umocní vaši pohodu při večerním posezení.

Letní terasa

V letních měsících je pro ubytované hosty pensionu k dispozici slunná terasa, vybavená zahradním nábytkem a vždy plná květin.  Odpoledne si zde můžete vychutnat kávu nebo nápoje z naší nabídky.

Zimní aktivity

V zimě přijíždějí návštěvníci Krkonoš především za lyžováním. Hosté pensionu Herta I a chalupy Herta II mohou k zimnímu sportování snadno využívat pestrou nabídku velkých i malých lyžařských areálů a běžkařských tras.

Představujeme Vám přehled nejvýznamnějších areálů a služeb v okolí. Každým rokem zimní střediska své služby zkvalitňují a modernizují.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Nejznámější lyžařské areály východních Krkonoš spadají do SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Od Herty II jsou pohodlně dostupné vlastním automobilem, nebo skibusy zdarma z blízkého Maršova. SkiResort zahrnuje celou řadu moderních sjezdovek v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou.

Přímý odkaz na webové stránky SkiResortu Vám poskytne podrobné informace.

K dispozici je také  přehled provozu lanovek a vleků.

Skibusy a rolby zdarma

Místní SkiResort provozuje mezi lyžařskými areály po celou dobu zimní sezóny autobusové linky zdarma. V případě vhodných sněhových podmínek vozí na hřebenech lyžaře zdarma sněhové rolby. Naši hosté mohou těchto skibusů využívat, neboť v nedalekém Maršově mají svou pravidelnou zastávku.

O pravidelných linkách informuje například informační středisko Janské Lázně.

Zimní stadion Trutnov

Také milovníci bruslení nepřijdou zkrátka. V nedalekém Trutnově mohou využít zimního stadionu.

Podívejte se na webové stránky stadionu.

Krytý bazén Trutnov

Krytý plavecký bazén v Trutnově přijde vhod, budete-li si chtít udělat v lyžování přestávku, nebo pokud lyžování nepřeje počasí. Najdete zde velký i dětský bazén a řadu doplňkových služeb, včetně občerstvení.

O provozní době a službách se dozvíte na stránkách provozovatele.

Skipark MLADÉ BUKY

Velmi kvalitní a oblíbený lyžařský areál je v Mladých Bukách. Oblíbily si jej především rodiny s dětmi, neboť  šířka a profil tratí jsou velmi vhodné pro lyžaře, kteří hledají bezpečné a klidné svahy a vleky bez front. Areál nabízí 5,1 km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných tratí, 7 vleků a třísedačkovou lanovou dráhu. Snowboardisté a freestylisté se mohou těšit na připravené překážky a „jumpy“ ve snowparku. Pro děti a začátečníky je k dispozici oddělený dětský Baldapark vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem, figurkami a průjezdy pro pobavení.

Můžete nahlédnout stránky areálu pro získání bližších informací.

Lyžařský vlek Horní Albeřice

Sjezdovka v Horních Albeřicích působí příjemnou rodinnou atmosférou. Jde o pěkný svah o délce 800 m., kde si na své přijdou i rodiny s malými dětmi . Vlek je od Herty II vzdálený 2 km. Nabízí klidné a pohodové lyžování bez velkých front. V areálu je k dispozici malý kiosek s občerstvením.

Pro bližší informace můžete nahlédnout webové stránky areálu.

V blízkosti nástupní stanice vleku je Penzion Stará celnice s restaurací. Aktuálně penzion nemá vlastní webové stránky, doporučujeme navštívit např. stránky informačního centra.

Menší plavecké bazény

Pro širokou veřejnost dávají své služby k dispozici také některé větší hotely v okolí.

Patří k nim např. hotel Horizont v Peci pod Sněžkou. Tam můžete navštívit malý krytý bazén s protiproudem (11 x 5 m) a využít další doplňkové služby, jako např. masáže nebo posilovnu.

Velmi zajímavý Aquapark najdete v Janských Lázních. Více o službách se dočtěte na stránkách Léčebných Lázní.

Letní aktivity

Zatímco v zimě se pozornost našich hostů soustředí především na lyžařské areály, v létě si vybírají z pestré nabídky jedinečných turistických cílů, sportovních aktivit a příležitostí k aktivnímu odpočinku v krkonošské přírodě. Na tomto místě Vám představujeme výběr zajímavých cílů pro letní výlety. Věříme, že pro Vás budou zajímavou inspirací. Také Vy se můžete stát dalšími spokojenými návštěvníky východní části Krkonošského národního parku.

Muzeum Vápenka H. Albeřice

V obci Horní Albeřice, nedaleko od chalupy Herta se nachází velmi zajímavý turistický cíl – muzeum Vápenka. Bylo vystavěno na chráněné kulturní památce – osmiboké kamenné věži šachtové vápenky z 19. století. Dřevěná konstrukce vápenky je navržena pomocí rozet a stavba kombinuje tradiční tesařské postupy a spoje s moderními tvary konstrukce. Moderní expozice formou krátkých příběhů představuje sedm století života v albeřickém údolí.  Z archivu Veselého výletu je použito 143 převážně dobových fotografií, z nichž většina nebyla nikdy publikována. S dalšími ilustračními fotografiemi, kresbami Jakuba Plachého, stavební grafikou tesaře Petra Růžičky, mapami, fotografiemi od dalších autorů a z jiných archivů obsahuje expozice celkem 308 vyobrazení. Vstupenky je možné zakoupit v informačním centru Veselý výlet v Horním Maršově a  zde také dostanete  klíče od expozice a jednoduchý plánek.

Rýchorský prales

Dvorský les zvaný též Rýchorský prales je přírodně velmi cenným územím, které spadá do I. a II. zóny KRNAP. Rýchory jsou nejméně porušeným přírodním územím Krkonošského národního parku a jejich vrcholy dosahují výšky až 1033 m n. m. Najdete zde pokroucené kmeny starých buků, Rýchorskou studánku či Rýchorskou květnici. Mezi bylinami lze objevit česnek hadí a medvědí, podbělici alpskou a jiné vzácné rostliny. Od roku 1997 tudy vede naučná stezka Rýchory.  Máte zde jedinečnou příležitost užívat si tuto jednu z nejimpozantnějších částí Krkonoš.

Historický Důl Kovárna

První zmínky o hornické činnosti v Obřím dole v Krkonoších jsou z roku 1456.  V průběhu staletí se zde těžily  měděné, olovnaté a stříbrné rudy. Mezi lety 1836 až 1866 roční produkce stoupla až na 26 tun mědi a 71 tun arzeniku. V roce 1876 byla místní pec uhašena pro vyčerpání ložiska měděných rud a ztrátu odbytiště arsenikových produktů. Rozsahem největší důlní práce zde probíhaly v letech 1952 až 1959 na prozkoumání zásob polymetalických rud, především však wolframu. Bylo zde postupně vyraženo téměř 7 kilometrů důlních děl. V roce 2004 byl zahájen turistický provoz v nejstarší části dolu Kovárna. Návštěvníci mají možnost spatřit nejen unikátní vydobyté prostory v masivu Sněžky, ale ozkoušet si na vlastní kůži práci středověkých havířů a zhlédnout funkční repliky historického důlního zařízení. O provoz se stará Česká speleologická společnost Albeřice.

Albeřické jeskyně a lomy

Na severním okraji obce Albeřice se rozpíná území devíti bývalých vápencových lomů, které jsou nejrozsáhlejším krasovým územím v Krkonoších. V Albeřických lomech, které jsou dnes chráněny jako přírodní památka, se v 19. století těžil vápenec a pálilo vápno. Jednu starou pec na výrobu páleného vápna si můžete prohlédnout v Horních Albeřicích – stojí u silnice směrem na Lysečinskou boudu a bylo v ní otevřeno muzeum. V lomech, které jsou domovem mnoha vzácných druhů živočichů a vápnomilných rostlin, se dochovaly zbytky vápenky s menší ukázkou podzemního krasu. Opuštěný povrchový Bischofův lom je značně hluboký. I v horkém létě se v jeho nitru pohybuje teplota okolo 7°C. Na konci Bischofova lomu je vstup do krasové Albeřické jeskyně, ve které se skrývá velké podzemní jezero o hloubce kolem patnácti metrů. Blíže ke státní hranici s Polskem se nachází Krakonošova jeskyně, která je přibližně stejně dlouhá jako Albeřická. Albeřické lomy a jeskyně jsou chráněnou přírodní památkou a přístup do jeskyní je možný pouze v rámci prohlídek, o kterých se lze informovat v informačním centru Veselý výlet v Horním Maršově.

Sněžka

Ve východní části Krkonoš leží také nejvyšší hora České republiky Sněžka. Mnoho hostů naší Herty si nenechá ujít příležitost k její návštěvě. Skalnatý holý vrchol vám nabídne neomezený panoramatický výhled do vzdálených krajin na území České republiky i Polska. Průměrná roční teplota se tady pohybuje okolo 0,2 ºC. Na Sněžce se nachází i několik staveb – konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, rotundová kaple sv. Vavřince o výšce čtrnáct metrů, kamenný trigonometrický obelisk a Polská bouda s meteorologickou stanicí. Sídlí zde také nejvýše položená Česká poštovna, odkud se posílá pošta s razítkem Poštovna na Sněžce. Na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras, ale také nová kabinová lanová dráha, která startuje v Peci pod Sněžkou a má mezistanici na Růžové hoře.Lanová dráha je v provozu každou celou hodinu od 8 do 18 hodin každý den.

Lanový park Janské Lázně

Celý lanový park je rozdělen do dvou okruhů – malý a velký. Malý okruh trvá přibližně 1 hodinu a má 20 překážek, mezi nimi i jízdní kolo nebo sáňky, barmské mosty, kladkové lanovky. Velký okruh má 40 překážek ve výšce 4-12 m a  trvá přibližně 2 hod, při kterých si vyzkoušíte i tarzaní skok do sítě z výšky 12ti metrů. V Janských Lázních je postaven také první lanový BABYPARK, který je určen dětem od 100 do 140 cm výšky. Děti jsou jištěny bezpečným samojistícím zařízením.

ZOO Dvůr Králové n. L.

ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě. Zoo ve Dvoře Králové je od nás velmi dobře dostupná a svou dovolenou tak můžete obohatit o jedinečný zážitek.

Vodní nádrž Les Království
Velmi zajímavým cílem k výletu je vodní nádrž Les Království. Leží nedaleko Dvora Králové v krásném zalesněném údolí řeky Labe. Hráz je pro své ojedinělé architektonické ztvárnění vyhlášena za národní kulturní památku. Přímo na hrázi jsou 2 kamenné brány s věžemi a v údolí pod hrází je v provozu malá vodní elektrárna.

Ratibořice – Babiččino údolí

Babiččino údolí patří mezi  nejznámější výletní místa východních Čech. Celá krajina Babiččina údolí a zámku Ratibořice je ideální pro pěkný výlet. Čeká na Vás malebná krajina se zvlněným podkrkonošským terénem, která je výborná pro pěší turisitiku a jízdu na kole. Objevíte zde známá místa z knížky Boženy Němcové „Babička“,  jako je Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo. Často se zde pořádají rozmanité kulturní akce, které se hlásí k odkazu „Babičky“. A tak zde uvidíte oživené postavy z románu – Barunku, pana mlynáře, Babičku nebo dokonce slavné čtyřnohé přátele Sultána a Tyrla.

Hospital Kuks

Hospital Kuks s kostelem Nejsvětější Trojice byl postaven v letech 1707–1712. V kostele je řada vynikajících obrazů a celé dobové zařízení. Hospital byl původně určený pro vojenské vysloužilce ze Šporkových panství. Na dlouhé terase před hospitalem je galerie alegorických soch barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna z let 1715-1718. Na jedné straně 12 ctností, na druhé 12 neřestí. Originály jsou dnes umístěny v bývalém hlavním nemocničním sále hospitalu, na terase jsou jejich kopie. Při návštěvě Kuksu neopomeňte navštívit také Braunův Betlém a Křížovou cestu.

Křížová cesta
Příběh naděje a utrpení člověka je název křížové cesty v Kuksu. Pískovcové sochy jsou nainstalovány ve volné přírodě nedaleko obce Stanovice a jedná se o 15 děl významných autorů. Křížová cesta na Kuksu byla slavnostně otevřena 4.10. 2008.

Park miniatur v Kowarech (PL)

Jen 28 km od Herty je v polských Kowarech nádherný park miniatur památek Dolního Slezska. Přes nedaleké Pomezní boudy je to od nás jen 30 minut cesty. Park vznikl v roce 2003 v areálu bývalé továrny na výrobu koberců a představuje nejvýznamnější a nejhezčí památky Dolního Slezska. Při prohlídce parku uvidíte modely hradů, zámků, klášterů nebo radnic zmenšené v poměru 1:25. Sněžka (1603 m.n.m.) je 50 krát menší než originál. Miniatury jsou vyrobeny nejnovějšími modelářskými technikami, které odolávají nepříznivým povětrnostním vlivům. U vstupu do Parku se Vás ujme průvodce. Během 45 minut Vás seznámí nejen s historií našeho regionu, ale dozvíte se i zajímavosti o památkách, které uvidíte. Modely památek Dolního Slezska můžete obdivovat denně od 10:00 do 18:00 hodin. V nejkrásnějších místech Parku jsou pro Vás připraveny lavičky s výhledem na rybníček s vodotryskem. Z  modelu Menší Baziliky v Křešově zní hudba Johana Sebastiana Bacha, model zámku Książ představuje zmenšeninu největšího – sto metrů dlouhého – dolnoslezského zámku. Toto místo by určitě nemělo ujít Vaší pozornosti.

Lesní hrádek Aichelburg

Původně romantický hrádek byl vystavěn vysoko nad řekou Úpou na lesnatém úbočí Světlé hory v nadmořské výšce 736,45 metrů nad Temným Dolem jako památník hraběte Bertholda z a na Aichelburgu zemřelého v roce 1861. Po roce 1883, kdy panství Maršov zakoupila hraběnka Aloisie Czernin-Morzinová, hrádek začal chátrat a v roce 1945 byl téměř zapomenutý. Hrádek byl obnoven a v roce 2000 zpřístupněn veřejnosti. Správa KRNAP obnovila dva historické chodníky. První vystupuje po 400 kamenných schodech k hrádku přímo od řeky Úpy. Druhý vede z Temného Dolu k Velkým Tippeltovým boudám a prochází sto metrů nad lesním hrádkem. Tím se místo po mnoha letech stalo opět dobře přístupné. K hrádku vede z Horního Maršova vycházková trasa Aichelburg. V Temném Dole prochází kolem informačního centra Veselý výlet, kde si hosté mohou půjčit klíče a sami si otevřít hradní síň se vstupem do kamenné věže.

Okouzlující je výhled z hradu přes Temný Důl na Maršov. Je vidět roztroušené domky na úpských loukách, sklářskou továrnu s pecemi a zásobami dřeva, hraběcí přádelnu lnu, hraběcí zámek v parku, c.k. okresní úřad a největší část domů na náměstí.

Vycházková trasa Aichelburg
je 8 km dlouhá vycházková trasa z Horního Maršova na Valšovky nad Velkou Úpou. Začíná Na Kopečku poblíž historického areálu hřbitova, prochází kolem řady významných a zajímavých objektů v Maršově a v Temném Dole. Odtud stoupá po lesních cestách k opravenému lesnímu hrádku Aichelburg.

Křížová cesta – Stará hora

Křížová cesta z roku 1876 začíná u malé kaple u silnice v Temném dole, vede ke kapli sv. Anny a pak dále směrem na Starou Horu.  Končí u studánky, která má podle pověsti léčivé účinky. Jednotlivá zastavení byla ve 20. století zničena vandaly, kteří je strhli a svrhli do údolí. Cesta byla obnovena v letech 1999 až 2001 místními obyvateli spolu se spolkem přátel Veselého výletu. Její netradiční obrazy vytvořil technikou smaltované malby výtvarník  Aleš Lamr. Každoročně se Křížovou cestou vydává v neděli před svátkem Anny 26. července procesí zakončené bohoslužbou v kapli.

Pohádková stezka Malou Úpou

V Malé Úpě na Vás čeká deset zastavení s pohádkami od známé české spisovatelky paní Marie Kubátové. Pohádky jsou přeloženy do angličtiny, němčiny a polštiny. Jednotlivá zastavení jsou umístěna v lokalitě Horní i Dolní Malé Úpy a mají  seznámit malé i velké návštěvníky této malebné horské obce nejenom s tvorbou paní spisovatelky, ale i s nádhernými místy a nezapomenutelnými výhledy,  které by malé dětské nožky bez motivace jen těžko zdolávaly. Trasa je dlouhá přibližně 17 km, a proto si ji většina turistů musí rozdělit na několik okruhů.
Brožurku s mapkou a 10 políčky pro překreslení jednotlivých ornamentů získáte za 50 Kč na Pomezních Boudách: na chatě Moravanka, Sněženka, Permoník nebo Rusalka a také v  informačním centru. Ornamenty se cestou překreslují na papír obyčejnou tužkou či pastelkou a nachází se na každém zastavení. Po správném zakreslení všech 10 stanovišť, tedy zdolání celé stezky, získáte na uvedených prodejních místech za odměnu Maloúpský pohádkový groš. Pohádková stezka má také své informační internetové stránky.

Janské Lázně

Janské Lázně jsou zaměřeny převážně na lečbu nemocí pohybového ústrojí. Nejsou ale pouze lázeňským střediskem. Jsou také střediskem sportovním a rekreačním. Je zde možno provozovat spousty sportů jak letních, tak zimních s možností návštěvy mnoha turisticky unikátních míst v nedalekém okolí. Podle trutnovského kronikáře Simona Huttla byl teplý pramen v dnešních Janských Lázních objeven Janem Hockovem, zbrojnošem rytíře z Trautenberku dne 6. června roku 1006. První zprávy o používání termální vody ke koupelím jsou  ze čtrnáctého století. Od této doby se lázně změnily a rozrostly se v komplex lázeňských domů. Roku 1928 byla uvedena do provozu kabinová lanová dráha na vrchol Černé hory. V roce 1935 dochází k zavedení léčebné metody stavů po dětské obrně. Roku 1965 byly Janské Lázně povýšeny na město. Roku 1980 byla vystavěna nová kabinová lanovka na  Černou horu a otevřena dětská léčebna Vesna.  Více informací naleznete na stránkách informačního centra.

Černá hora

Černá hora je většinou zalesněná, na svazích se nacházejí místy louky kolem horských bud. Nedaleko vrcholu se nachází Černohorské rašeliniště, které patří mezi vyhledávané turistické cíle. Nedaleko od vrcholu se nachází horní stanice 2304 m dlouhé kabinkové lanovky. Na předposledním sloupu původní lanovky z roku 1928 je zřízena 24 m vysoká rozhledna Panorama, otevřená roku 1998 a nabízející výborné panoramatické výhledy. Na vrcholovou plošinu Černé hory vede řada turistických značených cest a cyklotras, mj. červená značka z Janských Lázní. Využít můžete také moderní lanovku Černohorský expres

Koupání v blízkém okolí

Představujeme Vám několik tipů na umělé i přírodní nádrže v okolí:

Lesní plovárna Sejfy – Mladé Buky
Rekreační areál s přírodním koupalištěm v krásném prostředí Krkonoš leží v Mladých Bukách, 1 km od hlavní komunikace Trutnov – Pec pod Sněžkou. Přírodní charakter plovárny vytváří příjemné prostředí pro relaxaci a zároveň nabízí dostatečný prostor pro sportovní aktivity. Místní restaurace nabízí příjemné posezení na velké terase a pod pergolou. Parkoviště a Wi Fi připojení jsou zdarma. Vstupné zahrnuje využití všech sportovišť (50 m bazén, beach volejbal, nafukovací horolezecká stěna, ping-pong, dětské hřiště, dětský bazén atd.) a sportovního náčiní a také slouží jako příspěvek na částečné krytí nákladů spojených s vytvořením příjemného prostředí při vaší návštěvě.

Letní koupaliště Trutnov
Nově zrekonstruované letní koupaliště v Trutnově Vám nabízí vyhřívané laguny a vyhřívaný plavecký bazén. Spoustu zábavy si můžete užít na skluzavce či 96 m dlouhém tobogánu. Děti mají k dispozici dětský bazén a na břehu dětské hřiště. Můžete si zde zahrát stolní tenis, nohejbal, plážový volejbal, minigolf nebo si zaskákat na trampolínách.

Aquacentrum Janské Lázně
V případě nepřízně počasí přijde jistě vhod návštěva pěkného Aquacentra v Janských Lázních.

Přírodní koupaliště – Kemp Dolce
Možnost užít si skvělou atmosféru s přáteli vám nabídne Kemp Dolce. Nachází se jihozápadně od Trutnova. Je ideální pro příznivce letních radovánek a vodních sportů. Naleznete zde udržované travnaté pláže, dětské hřiště a pískoviště, občerstvení, vodní molo, půjčovnu vodních šlapadel a samozřejmě kiosky s rychlým občerstvením. V kempu je dále k dispozici sportovní areál.

Teplicko – Adršpašské skály

Teplicko-Adršpašské skály jsou rozsáhlým komplexem skal o celkové ploše přibližně 30 km2. Adršpašské skály se svojí malebností, vznešeností i prostou přirozenou krásou staly již v dávné době oblíbeným cílem turistů. Turistické okruhy jsou velmi dobře vyznačeny a doplněny informačními tabulemi. Přírodní rezervace tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině a dnes jsou obě skalní města jakožto Teplicko-Adršpašské skály svojí rozlohou 1803,4 ha. také největší národní přírodní rezervací v České republice. Jako státní přírodní reservace byla jejich oblast vyhlášena již v roce 1933.

Kostelík Wang (Karpazc, PL)

Za půl hodiny dojedete také k významné norské památce. Kostel Wang byl postaven na přelomu 12. a 13. stol. v jižním Norsku v obci Vang, která se nachází u stejnojmenného jezera (nor. Vangsmjösa). V 19. stol. se kostel ukázal být příliš malý pro potřeby tamějších věřících, navíc vyžadoval nákladnou renovaci. Úsilím hraběnky Frideriky von Reden z Bukowce byl kostel na jaře 1842 přestěhován do Krkonoš, aby sloužil evangelickým obyvatelům Karpacze a okolí. Nejdříve byl na vorech vezen po řece Odře a pak tažen devíti koňskými povozy až na místo. V červenci roku 1844  se konalo slavnostní otevření a vysvěcení, jehož se zúčastnili i král s manželkou, nizozemský kníže Fridrich a další významné osobnosti. Tehdy poprvé zazněly wangské zvony, a oznámily tak, že od tohoto dne se zde budou konat bohoslužby, stejně jako tomu bylo v Norsku. Dnes je Wang nejvýše položeným slezským kostelem.

Aquapark Karpazc (PL)

Přesně 20 km od Pomezních Bud (29 minut jízdy autem), se v polské horské vísce Karpacz nachází stavba, kterou by zde mnohý turista nečekal – moderní aquapark Sandra. Najdete tu všechno: vodní svět, bazény, jacuzzi (35°C), umělé mořské vlny, vodní řeku, saunu i páru,  nebo i masáže nejrůznějších typů včetně reflexní, kyslíkové a bahenní. Aquapark je otevřen denně od 8:00 – 21:00, o víkendu až do 22:00.